اشتراک گذاری اینترنت

اشتراک گذاری اینترنت

استفاده مداوم و افزایش وابستگی محیط های کاری به اینترنت موجب شده است که  اکثر سازمانها هزینه های زیادی را برای تامین امکانات ارتباطی با این شبکه جهانی نمایند. از طرفی به دلیل تنوع خدمات اینترنتی و کمبود امکانات نظارتی و مدیریتی در این خصوص معمولا نحوه اتصال و استفاده پرسنل از اینترنت برای اکثر مدیران در سازمان ها نگرانی های جدی را بوجود آورده است. به گونه ای که انسداد پهناي باند به واسطه دانلود‌هاي كاربران داخلي، در اکثر اوقات، سازمان ها را با كمبود پهناي باند براي برنامه‌هاي حساس كاري مواجه میكند. از مشکلات موجود در این حوزه می توان به کندی سرعت اینترنت و نیز عدم امکان کنترل حجم، زمان و پهنای باند مصرفی و نیز عدم کنترل سایت‏های در دسترس کاربران شبکه اشاره نمود.

مدیریت پهنای باند (Bandwidth Management) در واقع فرایند اندازه گیری و کنترل ارتباطات (ترافیک، بسته ها) در یک لینک شبکه است تا از پر شدن ظرفیت لینک یا پرشدن بیش از حد آن جلوگیری شود که ممکن است باعث کارایی پایین شبکه شود. اگر به اینترنت متصل هستید، پس با مشکلات آن نیز آشنا هستید. اتصال از بیرون و یا امنیت در برقراری ارتباط از بیرون، مدیریت پهنای باند، مدیریت حجم مصرفی اینترنت، گزارش مصرف اینترنت کاربران از مهمترین دغدغه‌های مدیران شبکه بوده است.

با منظم کردن دسترسی به اینترنت، می توان بازده شرکت را در چندین جنبه بالا برد:

  • افزایش سود آوری
  • استفاده از اینترنت به طور خاص برای اهداف حرفه ای
  • کاهش حملات ویروسی
  • سرعت (پهنای باند بالاتر) اینترنت

اشتراک گذاری اینترنت

کنترل پهنای باند

كنترل پهناي باند همواره يكي از مهمترين دغدغه هاي مديران شبكه مي باشد، زيرا ممكن است برخي از كاربران با استفاده از برنامه هاي خاص، اكثر پهناي باند اينترنت آن مجموعه را در اختيار بگيرند و در نتيجه ساير كاربران كه ممكن است براي آن سازمان بسيار هم مهم و حياتي باشند، از دسترسي مناسب به اينترنت برخوردار نباشند. از طرفی گاهي لازم است بدانيم بيشتر در كجا از اينترنت استفاده كرده ايم يا اين كه چه قسمت از عملكرد روزانه ما بيشترين پهناي باند را مصرف مي كند.

امروزه راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری برای مدیریت پهنای باند طراحی و ارائه شده اند. راهکارهایی که با استفاده از آن ها می توان ماکزیمم پهنای باند اینترنتی که هر کاربر می تواند استفاده کند را مشخص کرده و بر اساس آن سقف دسترسی به اینترنت را تعیین نمود.

 

مدیریت دسترسی کاربران اینترنت

تحت نظرداشتن میزان دانلود و آپلود و میزان کارکرد شبکه ، کنترل و مدیریت سرعت کانکشن و میزان مصرف اینترنت، از دیگر اهداف مدیران شبکه است. چرا که معمولا یک کاربر عادی فیلم دانلود می کند و مدیران و کاربران حساس مشکل سرعت پائین اینترنت دارند و مدیران شبکه هم اگر ابزار مناسبی مثل اکانتینگ و مدیریت پهنای باند و … نداشته باشند معمولا به عدم کفایت متهم می شوند.

با کنترل پهنای باند مصرفی اینترنت و مدیریت آن به مدیران شبکه اجازه می دهد تا با سهميه بندي مصرف اينترنت در يك مدت معين از دانلود هاي غير ضروري کاربران جلوگیری نمایند و  به هر کاربر، براساس دانلود، آپلود و يا مجموع آن دو سهمیه ای اختصاص دهند.

 

گزارش بازدید از وب سایت های بازدید شده توسط کاربر

انتظار دیگری که مدیران شبکه از مدیریت کاربران اینترنت و کنترل پهنای باند می توانند داشته باشند امکان گزارش گيري دقیق و کامل از میزان دانلود و آپلود و میزان کارکرد شبکه، لیست سایت های بازدید شده توسط کاربران و میزان مصرف اینترنت می باشد چرا که مطالعه اين گزارشات به مدیران شبکه براي انتخاب بهترين استراتژي راهبردي در شبکه کمک هاي شاياني می کند.

اشتراک گذاری اینترنت

با ما برای ایجاد تغییرات تماس بگیرید.