Blog

 • پروکسی سرور Squid

  پروکسی squid

  روزانه افراد در شرکت ها و سازمان ها سایت های زیادی را جستجو و بازدید می کنند که می توان با ایجاد پروکسی این بازدیدها را بررسی کرد و سیاست های مجموعه را براساس آن مدیریت نمود.

  READ MORE
 • ارتباط سانترال پاناسونیک با VoIP

  ارتباط تلفن تحت شبکه با VoIP

  با گسترش روز افزون شبکه های IP، سیستم های تلفنی آنالوگ )پاناسونیک و مشابه آن)، یک سیستم تلفنی نسبتاً قدیمی محسوب می شوند؛ در حالی که سیستم های تلفنی مبتنی بر IP همچون استریسک، با کاهش چشمگیر هزینه ها در مقابل امکاناتی که فراهم می کنند، سیستم های تلفنی را متحول کرده‌‌اند.

  READ MORE
 • تفاوت روتر، سوئیچ و هاب

  تفاوت روتر، سوئیچ و هاب

  در شبکه های کامپیوتری حتما نام ابزارهایی نظیر هاب، سوئیچ یا روتر را شنیده‌اید. هرچند شاید این ابزارها بعضا در ظاهر بسیار شبیه به هم باشند، اما هر یک برای کاربرد متفاوتی طراحی و تولید شده‌اند.

  READ MORE
 • مقایسه تلفن شبکه و آنالوگ

  در این مطلب قصد داریم در مورد  VoIP و سانترال را مورد مقایسه قرار دهیم و اطلاعات مناسب را به شما کاربران عزیز ارائه دهیم.

  READ MORE
 • فایروال چیست

  فایروال

  در اصطلاح کامپیوتری واژه فایروال به سیستمی اطلاق می شود که شبکه خصوصی یا کامپیوتر شخصی شما را در مقابل نفوذ مهاجمین، دسترسی های غیرمجاز، ترافیک های مخرب و حملات هکری خارج از سیستم شما محافظت می کند.

  READ MORE
 • هارد OEM چیست

  هارد OEM

  شاید شما نیز به هنگام جستجوی قطعات کامپیوتری در فروشگاه‌های آنلاین، به کلمه OEM برخورده باشید. این سه حرف مخفف Original Equipment Manufacturer و به معنی «سازنده‌ی اصلی قطعات» است.

  READ MORE
 • مجازی سازی سرور

  مجازي‌ سازي سرور در حیطه سیستم عامل عبارت است از راهکاری که اجازه میدهد چندین سیستم عامل میهمان بطور همزمان بر روی یک میزبان سخت افزاری به اجرا در آیند. اشتراک منابع سخت افزاری موجود بر روی یک رایانه یکی از فناوریهای مورد توجه کارشناسان در چند سال اخیر بوده و سرمایه گذاری های اقتصادی و تحقیقاتی زیادی از سوی شرکت های بزرگ روی آن صورت گرفته است.

  READ MORE
 • میکروتیک

  میکروتیک

  میکروتیک یک سرور مبتنی بر کرنل لینوکس است که بر روی یک کامپیوتر معمولی قابل نصب و سرویس دهی به صورت کاملا پایدار می باشد در واقع میکروتیک یک شرکت در کشورلتویا در شرق اروپا است که در سال در سال 1995 کار خود را با فروش روتر های وایرلس شروع و در پی توسعه کار خود سیستم عاملی را تحت عنوان MikroTik Router OS ارائه کرد.

  READ MORE
 • سوئیچ های سیسکو

  سوئیچ سیسکو

  سوئیچ های شرکت سیسکو (Cisco) یکی از پراستفاده ترین و پرکاربردترین دستگاه هایی میباشد که در شبکه ها  ، دیتاسنترها ، سازمانها ، موسسات و شرکت ها مورد استفاده میباشد.سوئیچ شبکه اولین لایه جهت اتصال دستگاه ها ، رایانه ها ، سرورها ، دوربین های مداربسته و … به شبکه میباشد و از اهمیت فوق العاده ای برخوردارند.

  READ MORE
 • مدیریت شبکه

  مدیریت شبکه های کامپیوتری عبارت است از مجموعه ای از سخت‌افزارهای ارتباطی و نرم‌افزارهای رابط کاربری و ملحقات آن که به صورت سامانه‌ای یکپارچه برای کنترل ابزارها و تجهیزات شبکه و نظارت بر عملکرد آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  READ MORE